Fotó Dremák Albert

Fotó: Dremák Albert

Idén is a Hunguest Hotel Békében tartották a XI. Országos Középiskolás Képzőművészeti Diáktárlat ünnepélyes megnyitóját, október 11-én, ahol jutalmazták a diákokat. A versenyre 22 településről 28 iskola 230 diákja nevezett, akik több mint 300 alkotást készítettek.

Az XVII. Országos Közoktatási Szakértői Konferencia társrendezvényeként megtartott diáktárlat megnyitóján a díjazottak, a különdíjasok, valamit a csoportdíjasok és felkészítő tanáraik vettek részt, akik szakmai értékeléseket is kaptak munkájuk elismeréseként. A díjazottak közt nem volt hajdúszoboszlói intézmény diákja.

A kiállítást Dr. Cs. Tóth János, művészettörténész, művészeti író nyitotta meg, majd Komiszár János, Holló László-díjas festőművész értékelte az alkotásokat. A megnyitón köszöntőt mondott Varga Imre, a Hajdúszoboszló Város Polgármesteri Hivatal Önkormányzati Iroda humán-közszolgáltatási irodavezető-helyettese, és Berényiné Szilaj Ilona, a Kovács Máté Városi Művelődési Központ és Könyvtár igazgatója.

Fotó Dremák Albert

Az ünnepélyes hangulatot azon fiatal tehetségek előadása színesítette, akik a hajdúszoboszlói Bárdos Lajos Általános Iskola Musical Társulatának tagjai.

A rendezvényt 2016-ban is közösen szervezte a Suliszervíz Pedagógiai Intézet, a Kovács Máté Városi Művelődési Központ és Könyvtár, valamint a Nova Humana Egyesület.

További képeket a díjátadóról a Galériában talál.

A Hotel Békében a díjazottak, a különdíjasok, valamint a csoportdíjasok alkotásai láthatóak, míg a többi kép a Kulturális Központban tekinthető meg október 31-ig.

A kiállítás megtekinthető: 2016. október 11-31. között

Hunguest Hotel Béke (Hajdúszoboszló, Mátyás király sétány 10.)
Kovács Máté Városi Művelődési Központ és Könyvtár (Hajdúszoboszló, Szilfákalja 2.)

 

Különdíjasok

 

Sallai Roland (Kós Károly Művészeti Szakgimnázium és Kollégium, Debrecen) Felkészítő tanár: Deák Anita, Alkotás neve: Csendélet ételekkel

Sánta Éva (Kós Károly Művészeti Szakgimnázium és Kollégium, Debrecen) Felkészítő tanár: Deák Anita, Alkotás neve: Csendélet korcsolyával

Szabó Liliána (Kós Károly Művészeti Szakgimnázium és Kollégium, Debrecen) Felkészítő tanár: Toró József, Alkotás neve: Napfényben

Almási Anna Luca (Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános, Közép, AMI és Pedagógiai Intézet, Eger) Felkészítő tanár: Bulla Márta, Alkotás neve: Kés 1-2.

Molnár Bence, Nagy Noémi, Bíró Eszter, Horváth Benedek Bence (Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános, Közép, AMI és Pedagógiai Intézet, Eger) Felkészítő tanár: Bulla Márta, Alkotás neve: Üdvözletünket küldjük

Ponicsán Rebeka (Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános, Közép, AMI és Pedagógiai Intézet, Eger) Felkészítő tanár: Bulla Márta, Alkotás neve: Népi címer 1.

Varga Alexandra (Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános, Közép, AMI és Pedagógiai Intézet, Eger) Felkészítő tanár: Bulla Márta, Alkotás neve: Népi címer 3.

Vasali Zsófia Fanni (Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános, Közép, AMI és Pedagógiai Intézet, Eger) Felkészítő tanár: Bulla Márta, Alkotás neve: Népi címer 2.

Díjazottak

 

Ferenczik Edit (Kós Károly Művészeti Szakgimnázium és Kollégium, Debrecen) Felkészítő tanár: Rózsa István Tamás, Alkotás neve: Tükröződés

Márton Dominika (Egri Dobó István Gimnázium) Felkészítő tanár: Ferenc Tamás, Alkotás neve: Tabletező/A játszó fiú

Zsírka Henrik Benjamin (Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános, Közép, AMI és Pedagógiai Intézet, Eger) Felkészítő tanár: Dr. Mátyás Ferencné Mária, Alkotás neve: Íves formák

Bertha Lívia (Hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium) Felkészítő tanár: Pálfi Gyula, Alkotás neve: Tisztaság

Nagy Barbara (Hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium) Felkészítő tanár: Pálfi Gyula, Alkotások nevei: Fájdalom, Délibáb, Erdei út

Tardi Dóra (Hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium) Felkészítő tanár: Pálfi Gyula, Alkotás neve: Puszta

 

Csoportdíjasok

 

Babik Csilla, Barabás László, Ibrányi Virginia, Papp Regina, Stanik Ádám, Szalai Nóra, Szűcs Adrienn, Virág Orsolya, Zolnai Kitti (Kós Károly Művészeti Szakgimnázium és Kollégium, Debrecen) Felkészítő tanár: Toró József, Rózsa István Tamás, Halmi Zsolt, Kohári Tibor, Alkotások nevei: A templom, Komplementer, Összefonódás, Csendélet, Gótika, Kálvin tér, Bújócska, A Lánchíd, Kavarodás

Bárány Fruzsina, Koleszár Anna, Orosz Júlia, Szegedi István, Ternák Ildikó (Szent Bazil Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium, Hajdúdorog) Felkészítő tanár: Monostory Viktória, Alkotások nevei: Pandora, A Kolosszei levél, A szőlőtő, Stella, Szent Márton, Iniciálé

Bóta Boglárka Krisztina, Ferenc András, Gál Szabolcs (Egri Dobó István Gimnázium) Felkészítő tanár: Ferenc Tamás, Alkotások nevei: A vízköpő, „Szellemváros”, Cerberos-I., Cerberos-II.

 

 

A zsűri tagjai voltak:

Aknay János: Kossuth- és Munkácsy-díjas festőművész, MAOE elnöke

Komiszár János: Holló László-díjas festőművész

Rácz Imre: rajztanár, festőművész

Gonda Zoltán: Holló László-díjas festőművész

Facebook